Aktualności :

    Przyszłość wymaga inwestycji

 Uniwersytet Szczeciński jest największą uczelnią Pomorza Zachodniego. Jesteśmy członkiem European University Association (EUA). Posiadamy pełnię praw autonomicznej uczelni.  

 W ciągu 30 lat działalności dyplom Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymało kilkadziesiąt tysięcy absolwentów, którzy jako wykwalifikowana kadra zajmują dzisiaj wysokie stanowiska nie tylko na poziomie regionalnym, ale również krajowym oraz międzynarodowym.  

Dzieje się tak, ponieważ przyjęliśmy strategię, zgodnie z którą kluczowymi elementami kształcenia są wiedza i umiejętności naszych absolwentów, odpowiadające dynamicznie zmieniającym się potrzebom rynku pracy.

Realizujemy Proces Boloński i nieustannie rozwijamy kontakty z licznymi ośrodkami edukacyjnymi zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Uniwersytet Szczeciński ma podpisanych 476 umów z czego około 200 w ramach programu Erasmus+ oraz uniwersytetami krajowymi w zakresie programu "MOST".  

Oferta edukacyjna uczelni obejmuje przeszło 100 kierunków studiów realizowanych na 10 Wydziałach: Filologicznym, Humanistycznym, Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Matematyczno-Fizycznym, Nauk o Ziemi, Biologii, Prawa i Administracji, Teologicznym, Zarządzania i Ekonomiki Usług.  

Prowadzimy badania w obszarach nauk: humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, technicznych, ścisłych, medycznych i o zdrowiu oraz o kulturze fizycznej.  

Wysoki poziom kształcenia zawdzięczamy naszym nauczycielom akademickim. Wielu z naszych wykładowców to wybitni naukowcy cenieni nie tylko na krajowym, ale również międzynarodowym forum.  

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego mają możliwość zrzeszania się w 221 kolach naukowych i organizacjach studenckich. Korzystają z zasobów nowoczesnej Biblioteki Głównej oraz poszczególnych bibliotek wydziałowych.  

Zapraszam do studiowania na Uniwersytecie Szczecińskim, a tym samym do dołączenia do grona blisko 15 000 naszych studentów. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej oferty edukacyjnej oraz procesu rekrutacji na studia znajdziecie Państwo wchodząc na niniejszą stronę internetową.

Uniwersytet Szczeciński jest dobrym partnerem na przyszłość, to wiedza i nasze doświadczenie dla Ciebie.  

Do zobaczenia w nowym roku akademickim 2018/2019,  

prof. dr hab. Edward Włodarczyk
Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego